Ndërlidhjet

Kosovë: Gjyqtarët e Gjykatës Supreme e dhanë betimin


Pesë gjyqtarë të Gjykatës Supreme të Kosovës e kanë dhënë sot betimin para presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Në një ceremoni të organizuar sot në kabinetin e presidentes, betimin e dhanë gjyqtarët: Nebojsha Boriqiq, Meleqe Behxheti, Avdi Dinaj, Erdogan Haxhibeqiri dhe Nazmije Ibrahimi, njoftoi presidenca e Kosovës.
XS
SM
MD
LG