Ndërlidhjet

Estoni, shpërthim dhe të shtëna në Ministrinë e Mbrojtjes


Një person i armatosur është futur në ndërtesën e Ministrisë së Mbrojtjes në Estoni. Raportet e mediave flasin për disa të shtëna dhe një shpërthim.

Mësohet se sulmuesi ka marrë peng një person, ndërsa policia ka rrethuar tashmë zonën.

AP citon zëdhënësin e Ministrisë së Mbrojtjes, Peter Kuimet, të ketë konfirmuar ngjarjen, porse detaje të tjera nuk janë dhënë ende.
XS
SM
MD
LG