Ndërlidhjet

Estoni, vritet sulmuesi i Ministrisë së Mbrojtjes


Personi që ka shtënë me armë në Ministrinë e Mbrojtjes së Estonisë është qëlluar për vdekje nga policia.

Sulmuesi po ashtu ka shpërthyer një granatë dore brenda ndërtesës dhe ka marrë peng dy persona, të cilët më pas janë liruar.

Zyrtarët e Ministrisë së Mbrojtjes nuk pranuan të konfirmojnë pohimet se sulmuesi kishte shërbyer në ushtri dhe ishte rusisht-folës.
XS
SM
MD
LG