Ndërlidhjet

Presidenti palestinez Mahmud Abaz në Sarajevë


Presidenti palestinez Mahmud Abas po qëndron sot në Bonjë e Hercegovinë, ku do të takohet me anëtarët e presidencës dhe Ministrin e Jashtëm Sven Alkalaj, në Sarajevë.

Edhe pse institucionet e Bosnjë e Hercegovinës nuk kanë raportuar zyrtarisht arsyet e vizitës të presidentit Abaz, ambasadori palestinez në Sarajevë Khaled Al Atras, tha se gjatë kësaj vizit, Abaz me zyrtarët e vendit do të bisedojë për situatën në Lindjen e Mesme dhe për përpjekjen palestineze për t’u anëtarësuar në OKB.

XS
SM
MD
LG