Ndërlidhjet

Filip Riker nesër viziton Kosovën


Zëvendësndihmës-sekretari amerikan i Shtetit për Evropë dhe Evroazi, Filip Riker, nesër viziton Kosovën.

Mësohet se agjenda e tij përfshin takimet me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe me anëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar dhe liderë të komunitetit fetar serb.

Riker sot ka qëndruar në Shkup, ku nga zyrtarët maqedonas ka kërkuar zgjidhje të shpejtë të kontestit të emrit me Greqinë.
XS
SM
MD
LG