Ndërlidhjet

Guinea dhe Nigeri njohin Kosovën


Dy shtete të Afrikës, Guinea dhe Nigeri, kanë njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga kabineti i zëvendëskryeministrit Behxhet Pacolli.

Sipas të njëjtit burim, këta hapa vijnë pas aktivitetit lobues të zotit Pacolli, ndërsa numrin total të njohjeve e çojnë në 79.

Afrika Qendrore ka njohur e fundit Kosovën më 22 korrik.
XS
SM
MD
LG