Ndërlidhjet

Pacolli vazhdon lobimin në Afrikë


Në kuadër të turneut të tij lobues në kontinentin e Afrikës, zëvendëskryministri i parë i Kosovës, Behxhet Pacolli, ka udhëtuar në Abuja të Nigerisë, ku ka zhvilluar një darkë të përbashkët me presidentin e këtij shteti, Gudllak Xhonatan.

Siç njofton kabineti i zotit Pacolli, "Nigeria, si njëri ndër shtetet më të fuqishme të kontinentin afrikan, pritet ta njohë Kosovën në një periudhë të afërt".

Të martën, pavarësia e Kosovës është njohur nga Guinea dhe Nigeri.
XS
SM
MD
LG