Ndërlidhjet

Benini njeh pavarësinë e Kosovës


Zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli ka konfirmuar zyrtarisht njohjen e 80-të për shtetin e Kosovës nga Republika e Beninit.

"Njohja nga Benini i është dorëzuar sot zotit Pacolli nga presidenti i këtij vendi, Jaji Boni, gjatë një takimit zyrtar", thuhet në kumtesën e kabinetit të zëvendëskryeministrit të parë të Kosovës.

Të martën, Kosova është njohur nga Guinea dhe Nigeri.
XS
SM
MD
LG