Ndërlidhjet

Vazhdon dhuna në Çeçeni, 11 të vrarë


Burimet zyrtare thonë se të paktën 11 militantë janë vrarë në operacionet e forcave të sigurisë në Çeçeni që nga e mërkura. Viktimat përfshijnë katër të vrarë në përleshjet e kryesuara nga lideri çeçen, Ramzan Kadirov.

Ky i fundit pranoi se ka urdhëruar sulmin në një ndërtesë të kryeqytetit Grozni, ku forcat e tij dhe ato të sigurisë përdorën armë zjarri dhe eksplozivë.
XS
SM
MD
LG