Ndërlidhjet

Bien tregjet në Azi


Tregjet e aksioneve në Azi kanë rënë sot. Ekziston frika se tregjet ekonomike në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë mund të rrëshqasin në një recesion të ri.

Indeksi japonez Nikkei ka rënë më shumë se dy për qind pas hapjes, ndërsa tregjet në Korenë e Jugut dhe Australi po ashtu kanë rënë.

Kurse, treguesit në Londër, Paris dhe Frankfurt po ashtu flasin për humbje të konsiderueshme.

Duke reflektuar shqetësime rreth një ngadalësimi ekonomik, çmimi i naftës ka rënë ndërsa, çmimi i arit është rritur.
XS
SM
MD
LG