Ndërlidhjet

Shën Lucia njeh Kosovën shtet


Shën Lucia ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës.

Lajmi është bërë i ditur në një konfernecë për gazetarë nga këshilltari për media i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Artan Behrami.

Me këtë njohje, numri i vendeve që kanë pranuar shtetësinë e Kosovës shkon në 81.

Këtë javë shteti kosovar është njohur edhe nga Guinea, Nigeri dhe Benini.
XS
SM
MD
LG