Ndërlidhjet

FIFA përjashton Sirinë nga Kupa e Botës 2014


Federata Botërore e Futbollit, FIFA, tha se Siria është përjashtuar nga Kupa e Botës 2014, pasi ka paraqitur një lojtar me regjistrim të parregullt në ndeshjet kualifikuese.

FIFA tha se në vendin e Sirisë, do të konkurrojë Taxhikistani.

Sipas saj, vendimi është përfundimtar dhe i detyrueshëm, "andaj nuk mund t'i nënshtrohet ankesës".
XS
SM
MD
LG