Ndërlidhjet

Rrëzohet autobusi, 35 të vrarë


Një autobus ka dalë jashtë rrugës malore në jug të Afganistanit, duke vrarë 35 persona, përfshirë gra dhe fëmijë.

Zëdhënësi i provincës Kandahar, Zalmai Ajubi, tha se autobusi i mbingrakuar po udhëtonte përmes qarkut Dand kur u rrotullua në rreth 40 metra thellësi.

I njëjti burim tha se 26 persona të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG