Ndërlidhjet

EULEX: Marnak nuk largohet sivjet


Misioni i EULEX-it ka reaguar ndaj disa shkrimeve në mediat vendore, sipas të cilave thuhet se shefi i këtij misioni, Ksavier de Marnak, përfundon mandatin në tetor, kur edhe largohet nga Kosova.

EULEX-i sqaron se mandati i zotit Marnak, i konfirmuar nga Brukseli, ka filluar më 15 tetor të vitit 2010 dhe se ai do të rinovohet edhe për një vit tjetër.
XS
SM
MD
LG