Ndërlidhjet

Njëmbëdhjetë të vrarë në Kashmir


Të paktën 11 militantë islamikë dhe një ushtar indian janë vrarë në një përleshje të armatosur, që ka ndodhur në pjesën indiane të Kashmirit, në Pakistan.

Zëdhënësi i ushtrisë indiane, J.S. Brar, tha se përleshja erdhi kur militantët e dyshuar kaluan nga Pakistani në pjesën indiane të zonës Gures.

Asnjë grup i rebelëve në Kashmir nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, raporton AP.
XS
SM
MD
LG