Ndërlidhjet

Udhëheqësit e opozitës siriane takohen në Stamboll


Liderët e opozitës siriane janë takuar në Stamboll për të kompletuar udhëheqësinë e vendit në rast se presidenti Bashar al-Asad largohet nga pushteti pas kryengritjeve që kërkojnë largimin e tij.

Liderët opozitarë janë takuar të shtunën për të futur në këshill disidentët në mërgim dhe aktivistët nga terreni.

Presion ndërkombëtar mbi Asadin në ketë javë është bërë edhe nga Shtetet e Bashkuara dhe aleatet e saj të Evropës, ku i bëhet thirrje udhëheqësit 45-vjeçar që të lërë pushtetin.
XS
SM
MD
LG