Ndërlidhjet

Aksident ajror në Kanada, 12 të vdekur


Dymbëdhjetë persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur në një aksident ajror në Arktikun verior të Kanadasë.

Autoritetet policore thanë se aeroplani Boeing 737 me 15 anëtarë në bord u rrëzua në afërsi të Gjirit Rezolut në territorin arktik të Nunavut.

Deri me tash nuk janë dhënë detaje për aksidentin.
XS
SM
MD
LG