Ndërlidhjet

Vietnam: Policia ndalon protestat kundër Kinës


Policia e Vietnamit ka ndaluar sot me dhunë përhapjen e një proteste kundër Kinës në Hanoi. Policia thuhet të ketë arrestuar 15 protestues.

Human Rights Watch i ka mbështetur protestuesit dhe tha se njerëzit kanë të drejtë të protestojnë në mënyrë paqësore, dhe të kërkojnë nga udhëheqësit komunistë për liruar të burgosurit.

Demonstratat politike në këtë vend janë të rralla.
XS
SM
MD
LG