Ndërlidhjet

Nga një shpërthim në Rusi humbin jetën 6 ushtarë


Një shpërthim ka ndodhur në një depo municioni në Rusinë jugore të martën, duke vrarë gjashtë ushtarë dhe plagosur 12 të tjerë.

Zëdhënësi i Ministrisë se Emergjencës Oleg Ivanov, tha se shpërthimi ndodhi pasi ushtarët ishin duke asgjësuar municione të vjetra në bazën Ashuluk, në rajon astrakan.

Shpërthimi thuhet se ka shkaktuar dy zjarre të mëdha në depot e municionit.
XS
SM
MD
LG