Ndërlidhjet

Afganistan, sulm në xhami


Të paktën katër njerëz kanë humbur jetën nga shpërthimi i bombës në një xhami të Afganistanit.

Autoritetet e rendit thanë se dhjetëra të tjerë janë plagosur në sulmin që ka zënë vend në provincën Fariab.

Po sot, policia tha se një shpërthim bombe ka ndodhur në rajonin e Heratit duke vrarë një person dhe lënduar disa.
XS
SM
MD
LG