Ndërlidhjet

Afganistan - Pakistan, sulme ndërkufitare


Militantët nga Afganistani kanë sulmuar post-blloqet e ushtrisë pakistaneze në veriperëndim të Pakistanit, duke vrarë tre ushtarë dhe plagosur katër të tjerë.

Autoritetet e rendit thanë se sulmet me mortaja dhe armë të tjera të rënda ndodhën në fshatin kufitar Arandu.

Sulmet ndërkufitare ndërmjet Afganistanit dhe Pakistanit janë rritur dukshëm në muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG