Ndërlidhjet

Militantët afganë vrasin 26 ushtarë në Pakistan


Zyrtarët pakistanezë thonë se qindra militantë afganë kanë kaluar kufirin sot dhe kanë sulmuar pikat kontrolluese të sigurisë në veriperëndim të Pakistanit, duke vrarë 26 ushtarë dhe policë.

Siç raportohet një numër prej 400-500 militantëve kanë sulmuar pos-blloqet kufitare në Arandu.

Komandanti i këtij rajoni tha se forcat qeveritare u janë kundërpërgjigjur sulmeve duke vrarë 12 militantë.
XS
SM
MD
LG