Ndërlidhjet

Uilliamson kryeson Task Forcën për akuzat e Martit


Amerikani Xhon Klint Uilliamson është emëruar prokuror i Task Forcës Speciale të EULEX-it.

Kjo e fundit do të merret me hetimin e akuzave që ka bërë senatori Dik Marti në raportin e Këshillit të Evropës, në dhjetor të 2010-ës.

Pretendimet e tij flasin për “trafikim organesh, të kryer në Kosovë dhe Shqipëri”.

EULEX-i ka nisur hetimin preliminar të këtyre pretendimeve më 27 janar, 2011.
XS
SM
MD
LG