Ndërlidhjet

Besimtarët myslimanë festojnë Bajramin


Rreth 2 miliardë besimtarë myslimanë në të gjithë botën, përfshirë dhe ata në Kosovë, sot festojnë Fiter Bajramin.

Drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës dhe zyrtarë të institucioneve kosovare kanë uruar besimtarët me rastin e festës.

Ata kanë bërë thirrje për unitet dhe paqe, si dhe për solidaritet ndaj të varfërve.

Festa e Fiter Bajramit përkon me fundin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit.
XS
SM
MD
LG