Ndërlidhjet

Sulm pranë xhamisë së Kopenhagës, një i vrarë


Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat që zunë vend jashtë xhamisë së Kopenhagës.

Policia tha se incidenti ndodhi pas faljes së namazit. Sipas dëshmitarëve, të shtënat ndodhën në parkingun pranë xhamisë, e cila frekuentohet kryesisht nga emigrantët pakistanezë.
XS
SM
MD
LG