Ndërlidhjet

EULEX-i konfiskon edhe një automjet


Gjatë operacionit të sotëm në veri të Kosovës, në lidhje me hetimet e ngjarjeve të dhunshme të pas 25 korrikut, pos provave të ndryshme dhe armëve, EULEX-i ka konfiskuar edhe një automjet.

"Të gjitha këto prova tani janë duke u analizuar nga prokurorët dhe hetuesit. Ky operacion ka kaluar në mënyrë të qetë, pa ndonjë incident të madh", thuhet në komunikatën e misionit evropian.
XS
SM
MD
LG