Ndërlidhjet

BE-ja i vë embargo Sirisë


Bashkimi Evropian bëri të ditur se i ka vënë Sirisë një embargo në importet e naftës në kohën e goditjes së protestave anti-qeveritare atje.

BE-ja lëshoi një deklaratë me të cilën njoftoi se embargoja përfshin blerjen, importimin dhe transportimin e naftës dhe produkteve të saja nga Siria.

Kombet e Bashkuara vlerësojnë se më shumë se 2.200 njerëz janë vrarë gjatë goditjes disa mujore në Siri.
XS
SM
MD
LG