Ndërlidhjet

OKB me nënsekretar të ri të operacioneve paqëruajtëse


Kombet e Bashkuara kanë emëruar shefin e ri të operacioneve paqëruajtëse të këtij miisoni në tërë botën.

Diplomati francez, Herve Ladsous, u emërua të premtën mbrëma në postin e nënsekretarit gjeneral për operacione paqëruajtëse.

Ai do të mbikëqyr operacionet paqëruajtëse të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Haiti, Liban, Sudan dhe në vende të tjera.

Ladsous zëvendëson në këtë mënyrë diplomatin Alain Le Roy.
XS
SM
MD
LG