Ndërlidhjet

Presidenti honduras po qëndron në Prishtinë


Presidenti i Republikës së Hondurasit, Porfirio Lobo Sosa, dhe disa përfaqësues të institucioneve hondurase kanë arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare.

Delegacioni honduras është pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës nga disa përfaqësues të qeverisë së Kosovës në krye të të cilëve ishte zëvendëskryeministri i parë i vendit, Behgjet Pacolli.

Sosa u takua dhe me homologen e tij kosovare, presidenten, Atifete Jahjaga, ndërsa pas takimit me të ka mbajtur një konferencë për media.

Gjatë qëndrimit në Prishtinë, presidenti i Hondurasit pritet të nderohet gjithashtu me çmimin “Doctor Honoris Causa”.
XS
SM
MD
LG