Ndërlidhjet

Kërcënim me bombë në Sidnej


Një dramë me pengje ka goditur qytetin australian të Sidnejit. Raportet thonë se një person ka hyrë në ndërtesën e gjykatës me një vajzë të re – që duket të jetë e bija e tij – duke pohuar se ka bombë në çantën e shpinës.

I njëjti thuhet se ka kërkuar të flasë me dikë në ndërtesë. Policia ka rrethuar ndërtesën, ndërsa ambulanca dhe zjarrfikësit janë duke qëndruar pranë.
XS
SM
MD
LG