Ndërlidhjet

Rritet numri i viktimave në Zanzibar


Një anije e mbingarkuar është fundosur në afërsi të Tanzanisë duke i lënë të vdekur 160 persona dhe shumë të tjerë të zhdukur.

Ministri për emergjenca i shtetit të Zanzibarit, Mohamed Aboud, tha: “Ne kemi nxjerrë trupat e pajetë të 160 personave, ndërsa kemi shpëtuar 325 të mbijetuarë”.

Para disa orësh, raportohej për të paktën 40 të vdekur.
XS
SM
MD
LG