Ndërlidhjet

Dy të vrarë, qindra të plagosur-përfshirë 50 ushtarë amerikanë


Si pasojë e shpërthimit të një bombe veture të talebanëve gjatë një sulmi në një qendër të NATO-s në Afganistan, janë vrarë dy njerëz, ndërsa janë plagosur më shumë se 100 të tjerë-përfshirë 50 ushtarë amerikanë.

Talebanët kanë marrë përgjegjësinë për sulmin në fjalë, ndërsa Forca Ndërkombëtare Ndihmëse e Sigurisë e ushëhequr nga NATO-ja bëri të ditur se 77 anëtarë të personelit të saj dhe 25 afganë të jenë lënduar.
XS
SM
MD
LG