Ndërlidhjet

Qirinj për viktimat e 11 Shtatorit


Nën organizimin e ministrisë së punëve të jashtme të Kosovës, qindra kosovarë kanë ndezur qirinj para Teatrit Kombëtar në Prishtinë për të përkujtuar viktimat e 11 Shtatorit.

Zëvendësministri i jashtëm, Petrit Selimi, në një intervistë të drejt për drejt për Radio-televizion Publik të Kosovës tha se “ndezja e qirinjve është një simbol për bashkëpunimin, dashurinë dhe mbështetjen për Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.

Në mbrëmjen e së dielës nis gjithashtu festivali i filmit “9/11”.
XS
SM
MD
LG