Ndërlidhjet

Najrobi: Nga zjarri në gypat e naftës – më se 100 të vdekur


Policia në Najrobi, kryeqytet i Kenisë, thonë se më se 100 njerëz kanë humbur jetën nga zjarri, që shpërtheu në një naftësjellës, në një lagje të varfër të kryeqytetit.

Policia tha se një numër i madh i njerëzve po përpiqeshin të mbledhnin sa më shumë naftë, kur nga një eksplodim, naftësjellësi ishte dëmtuar dhe ishte përfshirë nga flaka.

Zjarrfikësit po përpiqeshin ta vëjnë zjarrin nën kontroll.
XS
SM
MD
LG