Ndërlidhjet

Vetëvendosje: Kërkohet dorëheqje e qeverisë dhe zgjedhje të reja


Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të Qeverisë së Kosovës dhe organizimin e zgjedhjeve të reja të parakohshme.

Nëpërmjet një kumtese me shkrim, lëvizja Vetëvendosje thekson se këto janë konkluzionet e Këshillit të Përgjithshëm të saj, të mbajtur më 10 të këtij muaji, meqë po mbretëron “situatë e rëndë ekonomike në vend, të krijuar drejtëpërdrejt nga politikat e gabuara, joligjore, të padrejta të Qeverisë së Republikës së Kosovës”.
XS
SM
MD
LG