Ndërlidhjet

Gjokoviq, fitues në “U.S. Open”


Tenisti serb, Novak Gjokoviq, ka fituar turneun në “U.S. Open”. Ai është përballur me spanjollin Rafael Nadal në finale, të cilin e ka mundur me rezultat 6-2, 6-4, 6-7 dhe 6-1.

Ky është titulli i tretë i Gjokoviqit për këtë vit, pasi i njëjti ka fituar “Australian Open” dhe “Wimbledon”.
XS
SM
MD
LG