Ndërlidhjet

Jahjaga viziton Hungarinë


Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, është nisur sot për vizitë zyrtare treditore në Hungari.

Kabineti i presidentes ka njoftuar se gjatë kësaj vizite, Jahjaga do të takohet me presidentin e Hungarisë, Pal Shmit, kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban dhe udhëheqës të tjerë institucionesh në këtë vend.
XS
SM
MD
LG