Ndërlidhjet

Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën


Pas tensionimit të situatës në veri të Kosovës, Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara pritet të mblidhet sot, me kërkesë të Serbisë dhe Rusisë.

Sesioni është caktuar për në orët e mbrëmjes, ndërsa me kërkesë të vendeve të Perëndimit nuk do të jetë i hapur për publikun.

Në seancën e sotme raportohet se do të marrë pjesë edhe ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq.
XS
SM
MD
LG