Ndërlidhjet

FMN: Kriza ekonomike – në fazë të re të rrezikshme


Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristine Lagarde, sot ka tërhequr vërejtjen se kriza në ekonomitë e zhvilluara ka hyrë në një “fazë të re të rrezikshme”, të përkeqësuar nga udhëheqja e dobët politike.

Mëtutje, duke folur në Uashington, ajo u angazhua për aksion kolektiv dhe të fuqishëm për luftimin e ngadalësimit të ekonomisë globale dhe përkeqësimit të krizës së borxheve në Evropë.

Javën e ardhshme, zonja Lagarde, për të parën herë, do ta kryesoj takimin vjetor të 187 anëtarëve të FMN-së.
XS
SM
MD
LG