Ndërlidhjet

Krasniqi: Vendosja e rendit, e drejtë e patjetërsueshme


Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, tha se vendosja e policëve dhe doganierëve të Kosovës në pikat kufitare 1 dhe 31, është rezultat i vendosmërisë së Qeverisë për zbatimin e planit të saj, në bashkëpunim me EULEX-in dhe KFOR-in.

"Vendosja e ligjshmërisë, e rendit dhe pushtetit në veri të Kosovës është e drejtë e patjetërsueshme, por edhe obligim kushtetues i institucioneve të Kosovës", thuhet pos tjerash në deklaratën e zotit Krasniqi.
XS
SM
MD
LG