Ndërlidhjet

Nis festivali i birrës - Oktoberfest


Në Mynih ka nisur festivali i përvjetshëm i birrës. Mbi 6 milionë vizitorë nga gjithë bota pritet të marrin pjesë në manifestimet që do të ofrojë Oktoberfest-i gjatë shtatëmbëdhjetë ditëve të ardhshme.

Gota prej një litre birrë mësohet se do të kushtojë 9.20 euro.

Oktoberfest ka nisur në vitin 1810, si festival dhe si garë e kuajve për të festuar martesën e princit.
XS
SM
MD
LG