Ndërlidhjet

Forcat e Gadafit vazhdojnë të kontrollojnë Sirten e Bani Validin


Forcat besnike të Muamer Gadafit po u rezistojnë përpjekjeve të luftëtarëve opozitarë, për t’i shpërngulur ata nga bastionet e fundit.

Forcat e armatosura mirë u kanë bërë ballë sulmeve të opozitës në Sirte dhe në Bani Valid.

Luftimet vijnë një ditë pasi Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar pro lehtësimit të sanksioneve në Libi, në përpjekje për të ndihmuar vendin të rimëkëmbet pas përmbysjes së Gadafit.
XS
SM
MD
LG