Ndërlidhjet

Tahiri konfirmon vazhdimin e dialogut


Shefja e delegacionit kosovar në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka konfirmuar se më 27 dhe 28 shtator do të vazhdojë dialogu në Bruksel. Sipas saj, temat që do të diskutohen janë telekomunikacioni dhe energjia.

Tahiri për agjencitë serbe ka thënë se në këtë raund do të diskutohet edhe bashkëpunimi rajonal.
XS
SM
MD
LG