Ndërlidhjet

Pacolli pohon se Bregu i Fildishtë e ka njohur Kosovën


Bregu i Fildishtë është shteti i 84-të që ka njohur Republikën e Kosovës, ka njoftuar zyra e zëvendëskryeministrit Behxhet Pacolli, në një komunikatë për media.

Në njoftim nuk është prezantuar nota verbale e njohjes, por thuhet se njohja nga Bregu i Fildishtë “i është prezantuar zotit Pacolli, i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, nga presidenti i Bregut të Fildishtë, Alasan Ouatara, gjatë një takimi në Nju Jork”.

Autoritetet në Kosovë janë gjithashtu në pritje të notave verbale të njohjes nga Nigeria dhe Gaboni.
XS
SM
MD
LG