Ndërlidhjet

Sulme në Jemen, pavarësisht armëpushimit


Në kryeqytetin e Jemenit raportohet të kenë ndodhur sulme me artileri, pavarësisht armëpushimit midis përkrahësve të presidentit Ali Abdullah Saleh dhe kundërshtarëve që kërkojnë largimin e tij pas 33 vjetësh në pushtet.

Nuk ka pasur njoftime për viktima apo të arrestuar.

Armëpushimi ka hyrë në fuqi të martën, pasi tri ditëve dhunë që lanë të vdekur 80 persona.
XS
SM
MD
LG