Ndërlidhjet

Publikohet autobiografia e paautorizuar e Asanzhit


Në Britani sot është botuar autobiografia e paautorizuar e themeluesit të Wikileaks-it, Xhulian Asanzh. Ky i fundit është përpjekur të ndalojë botimin e librit, për shkak të mospajtimeve me botuesin.

Asanzh aktualisht ndodhet me kusht në Angli dhe përballet me ekstrademin në Suedi, ku akuzohet për sulme seksuale ndaj dy grave.

Në libër, Asanzh thotë se akuzat janë pjesë e një komploti për ta shkatërruar atë.
XS
SM
MD
LG