Ndërlidhjet

KKT merr kontroll mbi bastionin e Gadafit


Luftëtarët e Këshillit Kombëtar Tranzicional të Libisë thanë se kanë marrë kontrollin mbi njërën nga bastionet e fundit të ish-presidentit, Muamer Gadafi.

Një zëdhënës ushtarak i këtij këshilli bëri të ditur se forcat e Këshillit Kombëtar Tranzicional kanë tashmë kontroll mbi Sabhan, diku 800 kilometra në jug të Triplot.

Pavarësisht suksesit na Sabha, forcat e Këshillit Kombëtar Tranzicional thuhet se kanë dështuar të marrin kontrollin mbi bastionet më të fuqishme të Gadafit-Bani Validin dhe Sirten.
XS
SM
MD
LG