Ndërlidhjet

Sateliti arrin Tokën brenda 24 orësh


Një satelit amerikan, me madhësinë e një autobusi, pritet të bie në Tokë brenda 24 orëve të ardhshme.

Sateliti 5,900 kilogramësh ka filluar të bie ngadalë nga orbita, prejse misioni i tij ka përfunduar në vitin 2005.

NASA thotë se nuk e di saktësisht se kur dhe ku do të bie.
XS
SM
MD
LG