Ndërlidhjet

NATO godet caqet në Sirte


Avionët luftarakë të NATO-s kanë goditur disa objektiva në qytetin Sirte të Libisë, ndërsa forcat e Këshillit të Tranzicionit kanë rrethuar zonën.

Aleanca ka bërë të ditur se ka bombarduar depo municioni, raketash dhe vende të tjera ushtarake.

Në të tjera zhvillime, gjigandi italian i naftës ENI sot ka rifilluar prodhimin e naftës në Libi, pas ndërprerjes prej më shumë se gjashtë muajsh, për shkak të trazirave.
XS
SM
MD
LG