Ndërlidhjet

Londër: 6 vetë në gjykatë për vepra terrori


Gjashtë vetë janë paraqitur sot në një gjykatë britanike, të akuzuar për një sërë veprash të terrorit, përfshirë edhe një komplot vetëvrasës me bombë.

Të gjashtë personat ishin arrestuar gjatë operacionit madhor kundër-terrorizmit, në qytetin qendror anglez, Birmingem, gjatë javës së kaluar.

Këta të akuzuar janë Irfan Naser, Irfan Khalid, Ashik Ali, Rahin Ahmed, Behader Ali dhe Mohamed Rizvan.
XS
SM
MD
LG